اخبار > سرمایه‌گذاری 190میلیاردی بخش خصوصی دربخش گردشگری مشگین‌شهر
پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 167270
 بازدید امروز : 130
 کل بازدید : 850271
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 1/0781
خانهIنقشه سایتIتلفنهاي ضروريIتماس با ما
اخبار > سرمایه‌گذاری 190میلیاردی بخش خصوصی دربخش گردشگری مشگین‌شهر


مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل در جلسه پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه خبر داد؛
سرمایه‌گذاری 190میلیاردی بخش خصوصی دربخش گردشگری مشگین‌شهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در جلسه پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه از 190 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در زیرساخت های گردشگری شهرستان مشگین شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، به مناسبت دهه مبارک فجر، نشست پرسش و پاسخ مدیرکل میراث فرهنگی استان با اصحاب رسانه در حاشیه نمایشگاه عکس و اینفوگرافیک از ره آوردهای دولت تدبیر و امید در استان با هماهنگی روابط عمومی استانداری اردبیل، صبح امروز در نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.

کریم حاجی زاده ضمن تبریک دهه مبارک فجر و سپاسگزاری از فراهم شدن چنین فرصت پرسش و پاسخی با اصحاب رسانه به تعریف رویکرد اصلی سازمان میراث فرهنگی در دولت تدبیر و امید پرداخت و گفت: سازمان دارای سه رسالت و مأموریت مهم شامل حوزه میراث فرهنگی در بخش "مطالعه، شناسایی، حفاظت و مرمت"، حوزه صنایع دستی در بخش "تولیدی و اقتصادی" و حوزه گردشگری در بخش "خدمات" است.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی در اصل متشکل از یک سازمان فنی، اقتصادی و فرهنگی است که بخش گردشگری آن به عنوان یک اقتصاد پیشرو در دنیای جدید تلاش دارد تا اقتصاد رو به رشد جهانی را در ایران مستقر کند، افزود: براین اساس رویکرد و هدف غایی در اینجا عمدتا جذب گردشگر خارجی و داخلی است تا سهمی را در بازارهای جهانی از آن خود کنیم.

به گفته این مقام مسئول؛ در شرایط اقتصادی حاکم بر کشورمان به دلیل کمبود اعتبارات، محدودیت ابزار و هزینه بربودن ماموریت های سازمانی، سیاست و رویکرد سازمان در بخش گردشگری به سمت جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای فراهم کردن زیرساخت های گردشگری است و در بخش میراث فرهنگی نیز واگذاری مجموعه بناهای تاریخی قابل واگذاری جهت سرمایه گذاری و بهره برداری به بخش خصوصی است تا اقدامات لازم برای جذب گردشگر فراهم شود.

وی استان اردبیل را قطب آب های گرم معدنی ایران و قاره آسیا توصیف و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بخش را بسیار موفقیت آمیز عنوان کرد و اظهار داشت: در طول عمر دولت تدبیر و امید، بیش از دو هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه سرمایه گذاری زیرساخت های گردشگری استان اردبیل تعریف شده است که به تدریج در حال تحقق است.

حاجی زاده با اشاره به اینکه امسال 190 میلیارد تومان سرمایه گذاری زیرساخت های گردشگری فقط در شهرستان مشگین شهر توسط بخش خصوصی درحال انجام است، افزود: به طوری که این مقدار سرمایه گذاری بخش خصوصی شهرستان مشگین شهر از مجموع اعتبارات عمرانی استان اردبیل نیز فراتر رفته است.


خروج